U meču 5. kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Turskoj Srbija je savladala Argentinu rezultatom 84:82. U osmini finala "Orlovi" će u subotu od 17 časova igrati protiv Hrvatske

SRBIJA - ARGENTINA 84:82
(20:22, 20:17, 18:15, 26:28)

Hala: Kadir Has, Kajzeri.

Sudije: Kenedi (SAD), Artega (Špa), Dirke (Nem)

Gledalaca: 2.000

SRBIJA: Teodosić 16, Tepić, Rašić 10, Paunić, Bjelica, Marković 6, Savanović 19, Kešelj 6, Krstić 18, Perović 2, Veličković 7, Mačvan. Selektor: Dušan Ivković.

ARGENTINA: Skola 32, Priđoni 13, Gonzales, Oberto, H. Gutijerez, Sekera 2, Delfino 13, Kvinteros 10, L. Gutijerez 4, Mata, Ernan Hasen 8, Kameriks. Selektor: Serđo Ernandez.

TOK MEČA
1/4
Startne petorke
Srbija: Teodosić, Rašić, Bjelica, Veličković, Perović.
Argentina: Priđoni, Gonzales, Delfino, Hasen, Skola.
1. minut - Argentina je promašila prvi napad, a Teodosić koristi prvi napad ekipe u plavom. Srbija vodi 2:0. Priđoni uzvraća i postiže trojku za prvo vođstvo Argentine 3:2. U dvorani Kadir Has u Kajzeriju nema puno gledalaca, ali su gotovo podjednako podeljeni, pa će obe ekipe imati podršku sa tribina.
2. minut - Priđoni se raspucao na početku meča, njegovi novi poeni za vođstvo "Gaučosa" 5:2. Teodosić odgovara sa nova dva poena. 4:5.
3. minut - Bjelica je promašio šut za tri poena, potom napravio faul u fazi odbrane.
4. minut - Delfino povećava prednost svog tima na 7:4, a potom posle neuspešnog napada Srbije postiže trojku za 10:4. Period loše igre Srbije. Perović je "popio" blokadu od Delfina, potom je Hasen fauliran u kontranapadu i selektor Ivković je primoran da zatraži minut odmora.
5. minut - Hasen koristi jedno slobodno bacanje za 11:4. Veličković promašuje za tri poena. Skola pogađa za 13:4. Argentina na startu pravi veliku razliku. Ponovo Veličković promašuje, ovog puta za dva poena.
6. minut - Argentina ne koristi dva pokušaja u jednom napadu. Nova greška Srbije u napadu, Bjelica gubi loptu, a Delfino pogađa novu trojku. 16:4 za Argentinu i serija 11:0.
7. minut - Teodosić pogađa trojku za 16:7. Svih sedam poena za Srbiju postigao je plej naše reprezentacije. Priđoni povećava vođstvo na 18:7. Ivković vrši trostuku izmenu, ulaze Marković, Kešelj i Krstić. Skola pogađa nova dva poena za 20:7.
8. minut - Nova greška Srbije u napadu, Kešelj gubi loptu, ali se ispravlja u narednom napadu. 20:9 za Argentinu. Greška Argentinaca u napadu i sada je red na njihovog selektora da zatraži tajm-aut.
9. minut - Nekoliko obostranih grešaka, na kraju faul nad Krstićem. Kapiten "Orlova" koristi oba bacanja za 20:11. Nova greška Argentina, kontra Srbije i trojka Markovića. Serija Srbije 7:0 - 20:14.
10. minut - Skola postiže poene za 22:14, vraća Krstić 22:16. Greška Argentinaca u napadu. Kešelj postiže trojku i pri tom dobija i dodatno slobodno bacanje! 22:19. Koristi Kešelj i smanjuje na 22:20. To je i rezultat na kraju prve četvrtine. Imali su Argentinci velikih 20:7, ali je Srbija stigla na samo dva poena zaostatka.
2/4
11. minut - Druga četvrtina počela je promašajem Krstića i pogotkom Skole. 24:20 za Argentinu.
12. minut - Nekoliko promašenih napada i jedne i druge ekipe. Samo dva poena za dva minuta u drugoj četvrtini.
13. minut -Skola konačno prekida seriju promašaja i povećava vođstvo na 26:20. Srbija za tri minuta nije postigla poen u ovom deonici igre.
14. minut - Imali su Argentinci kontranapad 3 na 1 ali su promašili. Savanović ne pogađa za tri poena i nastavlja "sušni" period igre. Tri i po minuta bez poena. Vraća se u igru Teodosić, koji je postigao prvih sedam poena za Srbiju. Skola nastavlja sa poenima. 28:20. Skolin 12. poen u ovom meču.
15. minut - Teodosić postiže trojku i prekida niz promašaja. 28:23 za Argentince. Nova dva poena za srpskog pleja, njegov 12. poen. 28:25.
16. minut - Krstić ispravlja promašaj Savanovića i Srbija je na minus jedan. 28:27. Skola je nezaustavljiv, novi poeni za 30:27.
17. minut - Savanović pogađa dva poena, Srbija je ponovo na pola koša zaostatka. 30:29. Skola odlazi da se odmori, a Priđoni promašuje oba slobodna bacanja. Teodosić na asistenciju Savanovića postiže nova dva poena i to je drugo vođstvo Srbije posle startnih 2:0. 31:30. Trojka Priđonija i novo vođstvo Argentinaca 33:31. Dva poena Savanovića i dodatno slobodno bacanje. Savanović ga koristi i Srbija vodi 34:33.
18. minut - Kvinteroš pogađa novu trojku za svoj tim. 36:34 za Argentinu. Srbija ne koristi napad, Teodosić pravi prekršaj.
19. minut - Argentinci prave faul u napadu. Delfino je srušio Savanovića. Savanović promašuje za dva poena, a Perović pravi faul ispod svog koša. Skola je na liniji penala. Koristi samo drugo i Argentina vodi 37:34.
20. minut - Savanović pogađa za dva poena. 37:36. Argentinci prave grešku u napadu. Ponovo Savanović, posle solo prodorapolaže loptu za vođstvo Srbije 38:37. Tajm-aut za Argentinu. Skola pogađa za minimalno vođstvo Argentine 39:38. Ivković traži tajm-aut 11 sekundi pre kraja poluvremena. Savanović promašuje za tri poena, ali Marković koristi gužvu ispod koša i pogađa za prednost Srbije 40:39 na kraju druge četvrtine.
Srbija je za dva poena šutirala 57% (12/21), za tri poena 33% (4/12), sa linije penala 4 od 4. Argentina za dva 44% (11/25), za tri 56% (5/9), sa linije penala 2/6 (33/).
"Orlovi" su uhvatili 20 lopti, od čega tri u napadu, a ukupno četiri više od Argentinaca. Naš tim je izgubio devet lopti i osvojio samo dve, dok su Argentinci izgubili pet lopti, a osvojili sedam.
Teodosić predvodi srpski tim sa 14 poena, Savanović je postigao 9, Krstić i Kešelj  po 6, Marković 5. Samo tih pet igrača se upisalo u listu strelaca.
Kod Argentine Skola je postigao 17 poena, Priđoni 10, Delfino 8,  Kvinteroš 3, Hasen 1.
3/4
21. minut - Hasen otvara treću četvrtinu trojkom. 42:40 za Argentinu. Dve greške Srbije u napadu, Teodosić je primoran da napravi svoj drugi faul.
22. minut - Ponovo je Srbija otvorila četvrtinu bez poena u uvodnim minutama. Veličković pogađa svoje prve poene za izjednačenje 42:42 i time sprečava da se ponovi prethodna četvrtina kada Srbija skoro četiri minuta nije postigla poene. Skola postiže svoje nove poene za novo vođstvo Argentine 44:42. Veličković je primorao Skolu da napravi svoj drugi prekršaj.
23. minut - Rašić se upisuje u listu strelaca i trojkom. Novo vođstvo Srbije 45.44. Hasen pogađa za dva. 46:45 za Argentinu. Teodosić postiže nove poen. Novo minimalno vođstvo "Orlova" 46:45.
24. minut - Nekoliko obostranih grešaka i promašaja u napadu oba tima.
25. minut - Rašić prekida ovu košgetersku pauzu pogotkom za tri poena. Bio je sam kao "duh" i sa nova tri poena Srbija vodi 50:46. Najveća prednost Srbije.
26. minut - Veličković upisuje blokadu nad Hasenom, ali Skola postiže nove poene. 50:48 vodi Srbija. Perović se upisuje u listu strelaca 52:48, Teodosić upisuje treću asistenciju na meču.
27. minut - Rašić je imao kontru da poveća vođstvo, ali je promašio zicer. Hasen krade loptu Veličkoviću, koristi kontru i zakucava za 52:50.
28. minut - Veličković se ispravlja, uzima loptu ispod svog koša i posle solo prodora postiže nove poene za 54:50. Serđo Ernandez traži tajm-aut.
29. minut - Priđoni šutira sa deset metara i promašuje. Nažalost i Veličković promašuje, iako je imao tri šanse. Delfino pogađa dva poena i plus je iznudio faul Perovića. Koristi dodatni pokušaj i Argentina je na minimalnom zaostatku. 54:53.
30. minut - Nova izgubljena lopta Srbije. Delfino sada promašuje, a Sekera pravi nesportski faul nad Markovićem. Stefan promašuje prvo bacanje, drugo pogađa. 55:53. Trojka Veličkovića! 58:53, 40 sekundi pre kraja 3. četvrtine. Najveće vođstvo Srbije. Ivković traži tajm-aut 21 sekund pre kraja ovog dela igre.Skola pogađa jedno od dva bacanja i smanjuje rezultat na 58:54. Rašić promašuje za tri poena. Šteta, ostaje 58:54, vođstvo Srbije na ulasku u poslednju četvrtinu.
4/4
31. minut - Savanović otvara četvrinu sa dva poena. 60:54. Delfino promašuje za tri poena. Krstić povećava vođstvo na 62:54. Najveća prednost Srbije.
32. minut - Sekera smanjuje na 62:56. Krstić je fauliran, nažalost kapiten Srbije promašuje oba slobodna bacanja. Sekera promašuje napad Argentine, ali se ispravio u odbrani i oduzeo Teodosiću loptu.
33. minut - Nekoliko naizmeničnih promašaja, pre svegaza tri poena. Dva minuta se igra bez poena.
34. minut - Savanović prekida post i postiže trojku za vođstvo 65:56. Velikih devet poena prednosti šest i po minuta pre kraja. Delfino smanjuje na 65:58.
35. minut - Delfino pravi prekršaj nad Bjelicom. Sjajni Krstić koristi asistenciu Savanovića za 67:58. Greška sudija, sviran prekršaj Krstiću nad Skolom. Skola koristi oba bacanja za 67:60.
36. minut - Paunić je promašio zicer, ali vraćaju Argentinci. Krstić je u kontranapadu, faul Delfina nad kapitenom Srbije. Dva bacanja za srpskog centra. Koristi prvo, koristi i drugo. 69:60. Priđoni pogađa trojku. 69:63. Krstić nastavlja seriju. 71:63.
37. minut - Gutijerez pogađa novu trojku. 71:66. Argentina postiže dve uzastopne trojke. Krstić pogađa za dva. Skola pogađa za dva, uz faul Paunića. Veliki nalet Argentine.Tajm-aut Ivkovića. Skola promašuje dodatno bacanje, ostaje 71:68. Savanović pogađa za 73:68.
38. minut - Skola pogađa i smanjuje prednost Srbije 73:70. Skola pravi faul, treći. Krstić je na liniji penala. Koristi prvo, koristi i drugo za solidnih pet poena prednosti. 75:70. Lopta u napadu Argentine uglavnom ide na Skolu.Krstić pravi prekršaj nad najboljim igračem Argentine i to su nova dva bacanja za Skolu. Koristi oba za 75:72.
39. minut - Teodosić promašuje za tri, na sreću Krstić beleži skok u napadu i ima priliku posle faula da šutira slobodna bacanja. Promašuje prvo, promašuje i drugo, ostaje 75:72. Kvinteros pogađa trojku, minut i po pre kraja nerešeno je 75:75. Teodosić ne uspeva da vrati trojku.
40. minut - Argentinci promašuju napad, Skola gubi loptu, a Krstić koristi kontru. Vođstvo Srbije 77:75. Tajm-aut za Argentinu, tačno 54 sekunde pre kraja meča. Krstić pravi faul nad Skolom. Slika koja se često viđa u finišu meča, lopta ide ka Skoli, koji ili postiže poene ili biva fauliran. Skola pogađa oba za izjednačenje 77:77. Savanović pogađa trojku!!! Tačno 18 sekundi pre kraja Savanović pogađa tri poena na isteku našeg napada za 80:77. Tajm-aut za Argentinu.
40. minut - Paunić je faulirao Leondarda Gutijereza 11.9 sekundi pre kraja. Dobar faul, pre šuta za tri poena. Gutijerez promašuje prvo bacanje, pogađa drugo za 80:78. Ivković traži tajm-aut. Tačno 11.9 sekundi pre kraja meča.
40. minut - Faul Kvinterosa nad Rašićem. Pogađa prvo, pogađa i drugo za 82:78.
40. minut - Teodosić pravi faul nad Kvinterosom. To je bio šut za tri poena i tri slobodna bacanja za Argentince, 7.7 sekundi pre kraja. Kvinteros pogađa prvo, pogađa drugo, pogađa i treće i samo je poen za Srbiju. 82:81.
40. minut - Ponovo Argentinci prave faul na Rašiću. 4.6 sekundi pre kraja, bek Partizana odlazi na liniju penala. Pogađa prvo, siguran je i kod drugog. Srbija vodi 84:81.
40. minut - Teodosić pravi faul nad Kvinterosom, njegov peti faul. 2.2 sekunde pre kraja. Pogađa prvo, promašuej drugo, Veličković hvata loptu i to je pobeda Srbije!!! 84:82!
Srbija je osvojila prvo mesto u grupi A i čeka u osmini finala Hrvatsku! Meč je na programu u subotu od 17 časova!
Za dva poena Srbija je šutirala 54% (22/41), za tri 35% 9/26, a sa linije penala 72% (13/18). Argentina je za dva poena šutirala 45% (20/44), za tri 47% (9/19), za jedan 65% (15/23).
Srbija je ostvarila 43 skoka, Argentina 32. Srbija je uhvatila 11 lopti u napadu, Argentina 6. Argentinci su osvojili više nego duplo više lopti 13-6, a Srbija je izgubila tri lopte više od rivala 15-12.
Savanović je junak meča, ne samo zbog toga što je najefikasniji sa 19 poena, već što je postigao ključnu trojku u finišu meča. Krstić je dodao 18 poena, a Teodosić 16. U redovima Argentine briljirao je Skola sa 32 poena, Delfino je dodao 13, koliko je sakupio i Priđoni.